פרופסור זוהר חבוט-וילנר

אובאיטיס, מחלות רשתית, מחלות דלקתיות של העין ועין יבשה

פרופסור זוהר חבוט-וילנר בתקשורת

מהי אובאיטיס

הקשר בין העין לדלקת מפרקים

רופא פרטי עם יעקב בורנשטיין
00:00 / 09:19
מחלת העיניים שפוגעת גם בילדים - והדרך לטפל בה

אובאיטיס היא קבוצת מחלות דלקתיות המערבות את החלק הפנימי של העין. אובאיטיס קדמית היא סוג האובאיטיס השכיח ביותר בקרב ילדים.

אובאיטיס- גורמים וממצאים קלינים

דלקת הענביה (אובאיטיס) היא תופעה שחשוב להכיר: מדובר במחלה תוך עינית, השכיחה בעיקר בגילאי 20-50. אם מגלים אותה בזמן, ניתן למנוע נזק בלתי הפיך לראייה

מהי מחלת נוון מקולרי גילי – נמ"ג AMD

מחלת ה AMD- הסיבה השכיחה ביותר לאבדן ראיה מעל גיל 50. אודות סוגי המחלה, הגורמים לה ודרכי הטיפול המקובלים היום

אובאיטיס בילדים

5%-10% מכלל חולי האובאיטיס הם ילדים מתחת לגיל 18 . המחלות הקשורות באובאיטיס בילדים דומות לאלה שבמבוגרים. המחלה השכיחה ביותר בילדים, הקשורה באובאיטיס - היא דלקת מפרקים של גיל הילדות (Juvenile Idiopathic Arthritis - JIA).

סיבות לעיניים צורבות

צריבה בעיניים שאיננה חולפת מעצמה, היא תופעה שכיחה למדי שיכולה להיגרם משלל סיבות. חשוב מאוד לגשת לבדיקה אצל רופא עיניים, לשם קבלת טיפול מתאים

הקשר בין העין לגוף

המחלות האוטואימוניות עלולות להיות רב-מערכתיות ולכלול גם את העין בתהליך הדלקתי. פעמים רבות, העין עשויה להיות האיבר הראשון בו מתבטאת המחלה האוטואימונית ולרמז על קיומה של מחלה כללית בגוף.

אודם וכאב בעין

תלונות שכיחות שעלולות להגרם ממצבים מגוונים. יש לשים לב לפרטים חשובים בסיפור המקרה שיסייעו להתכוונן לאבחנה המדויקת. במידה והתלונה מתמשכת יש צורך לפנות לבדיקת עיניים.

דלקת לחמית נגיפית

דלקת לחמית נגיפית (ויראלית) היא מדבקת ביותר ועוברת במגע ישיר. יש חשיבות רבה לזיהוי מוקדם של המחלה ולשמירה על כללי היגיינה, כדי למנוע הדבקה של הסובבים

מהי סקלריטיס

תהליך דלקתי של הלובן הקדמי ו/או האחורי של העין שעלול לערב לעתים גם חלקים נוספים בעין. בעד כ-50% מהחולים תתכן מחלה כללית בגוף הגורמת לכך.

מחלות דלקתיות של העין

דלקת בעין: תמרור אזהרה שאסור להתעלם ממנו

 

כתובתנו

טלפונים

יצירת קשר

© 2018 Proudly created by the Wix Master.  Part of the Fly Guy group.